Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Živé květiny a vazby na Dušičky

Živé květiny a vazby na DušičkyDatum konání:
25.10.2023

Ani jsme se nenadáli a léto je daleko za námi a i podzim pomale předává svou vládu ryze zimnímu počasí. A právě v tomto období pravidelně 2.listopadu slavíme „Dušičky“, Památku zesnulých. Je to den, kdy vzpomínáme intenzivněji na naše zesnulé, kdy všichni míříme na hřbitovy abychom zavzpomínali na naše blízké, kteří byli pro nás v životě důležitými a již nejsou mezi námi. Při této příležitosti každý z nás chce květinou, ať už řezanou nebo v květináči nebo suchou vazbou poděkovat, stvrdit svou vzpomínku, vzdát hold zesnulému.

Živé květiny i dušičkové vazby z našeho Květinářství Mirka v Třebíči

Květiny, dušičkové vazby, Květinářství Mirka Třebíč 2.jpgI v letošním roce jsme pro vás připravili ve všech třech našich květinářstvích v Třebíči / ul. Zámecká, M.Majerové (OC BILLA ) a poliklinika Vltavínská / dostatečné množství hrnkových květin v květináčích a truhlících, ale i řezaných do vázy podle vašich představ. Také si u nás můžete vybrat z již vytvořených smutečních vazeb, věnečků a smutečních dekorací určených na výzdobu klasických i urnových hrobů. Současně si ve všech našich květinářstvích můžete vybrat i svíčky a svícny na hroby.

Hrnkové květiny na hroby o Dušičkách

Na vysázení přímo na hroby, do truhlíků nebo na postavení v květináči na hrob se hodí na podzim květiny, které dlouho kvetou i v chladném období a odolávají i prvním mrazíkům. Nejčastěji se na hroby o Svátku zesnulých objevují z těchto květin chryzantémy neboli listopadky, které kvetou až dlouho do zimy nebo také macešky, které odolávají mírnému mrazíku. Krásné jsou i barevné vřesy, které často vydrží při mírné zimě až do jara. Do vázy se jako řezané květiny hodí na dušičky dát například chryzantémy, karafiáty, ze kterých kytice budou nejdéle v chladném počasí vypadat nadherně.  Všechny tyto druhy živých květin si u nás můžete vybrat a koupit. Květiny je možné si zakoupit přímo v květinářství a nebo si je objednat telefonicky a využít naší služby rozvozu květin.   

Klasické i moderní dušičkové věnce a vazby

Kromě živých květin si v našich květinářstvích můžete vybrat ze široké nabídky smutečních dušičkových vazeb a to od klasických věnců až po moderní dekorace určené na hroby, ale i malé věnečky a podzimní dekorace, které mohou doplnit interiér vaší zahrady, pergoly, altanu nebo i bytu.
Nejčastěji si naši zákazníci vybírají dušičkové věnce a dekorace jejichž základem jsou větvičky jehličnanů, doplněné o šišky, květiny, stuhy a další dekorace. Ale řada ze zákazníků si k těto klasické dušičkové výzdobě hrobů vybere i trochu atypické dekorace jako jsou proutěné věnečky, věnečky a vazby jejichž základem jsou šišky a suché květy a trávy nebo truhlíky ve kterých jsou kombinované živé květiny se suchou vazbou.

Přijďte si vybrat květiny a dušičkovou výzdobu hrobů do jednoho z našich Květinářství Mirka v Třebíči.